One Casino Review 2026: Één van de Beste in Nederland

One Casino is in Nederland geen onbekende naam meer. De speelhal opende in 2021 zijn digitale deuren met een vergunning van de Kansspelautoriteit (Ksa), en in 2026 is het platform uitgegroeid tot een van de meest bespeelde legale aanbieders van het land. Deze analyse bekijkt het aanbod zonder marketingtaal: licentienummer, uitbetalingssnelheid, RTP-waarden en de daadwerkelijke spelerservaring.

Wie een one casino review zoekt, wil meestal drie dingen weten. Is het legaal? Hoe snel komt het geld aan? En wat kost het spel? Op die drie vragen geeft dit artikel concrete antwoorden, ondersteund door cijfers uit het Ksa-register en de gepubliceerde spellenportfolio van de operator.

Het platform opereert onder de merknaam van OneCasino, een dochter van het Zweedse beursgenoteerde bedrijf achter meerdere Europese merken. De Nederlandse licentie draagt het nummer HOL-000123 (geanonimiseerd voor dit overzicht) en is afgegeven voor kansspelen op afstand. Dat betekent concreet: verplichte CRUKS-koppeling, een limiet op stortingen per maand en verplichte leeftijdscontrole op 18 jaar.

Wat Maakt One Casino Anders Dan Andere Legale Aanbieders?

Het antwoord zit in de combinatie van een breed spelaanbod en een relatief laag instapbedrag. Waar Holland Casino en Jacks.nl zich sterker richten op respectievelijk fysieke vestigingen en een brede sportboek-integratie, kiest OneCasino voor de pure online casino-ervaring. Geen sportweddenschappen, geen pokerroom, geen bingo. Alleen gokkasten, tafelspellen en live casino.

Die focus heeft gevolgen voor de cijfers. De operator publiceert een spelaanbod van meer dan 2.000 titels, afkomstig van circa 60 providers. Dat is meer dan Toto casino, dat rond de 1.500 spellen schommelt, maar minder dan Bet365 casino, dat internationaal op meer dan 4.000 titels zit. Voor de Nederlandse markt is 2.000 een ruime keuze.

De vergunning van de Kansspelautoriteit brengt verplichtingen mee die spelers direct merken. Een account aanmaken kan pas na CRUKS-registratie. Stortingen zijn begrensd, en de operator moet bij verhoogd risicogedrag een interventie plegen. Dat is geen formaliteit: sinds de invoering van de Wet kansspelen op afstand in april 2021 zijn er tientallen boetes uitgedeeld aan aanbieders die zich niet aan die regels hielden.

Welke Licentie Heeft One Casino en Wat Betekent Dat?

OneCasino beschikt over een vergunning van de Kansspelautoriteit onder de Wet kansspelen op afstand. Dat betekent dat de operator legaal online kansspelen mag aanbieden in Nederland, CRUKS moet raadplegen voor elke speler, en zich moet houden aan de stortingslimiet van maximaal 700 euro per maand voor spelers onder 24 jaar en 700 euro voor spelers vanaf 24 jaar zonder verdere inkomensverklaring. Boven dat bedrag is een formele toets nodig.

De vergunning verplicht ook tot deelname aan het Centraal Register Uitsluiting Kansspelen. Wie zich in CRUKS inschrijft, kan bij geen enkele legale aanbieder in Nederland meer spelen. Dat geldt voor OneCasino, Toto, Unibet en alle andere houders van een Ksa-licentie. Voor spelers met een buitenlandse licentie, zoals BetCity casino in het verleden of offshore-merken als Roobet casino, geldt die bescherming niet.

Hoe Verhoudt One Casino Zich Tot Concurrenten Zoals Toto en Unibet?

Drie legale aanbieders domineren het Nederlandse volume: Toto, Unibet en Holland Casino. OneCasino zit in de groep daar net onder, samen met Jacks.nl, Kansino en Betnation. Het verschil zit vooral in het speltype. Toto en Unibet combineren casino met sportweddenschappen; OneCasino niet. Holland Casino leunt op zijn 14 fysieke vestigingen; OneCasino heeft die niet.

Dat maakt de positionering scherp. Wie alleen gokkasten wil spelen en geen interesse heeft in voetbalweddenschappen, vindt bij OneCasino een overzichtelijker platform. Wie een gecombineerd account wil voor sport en casino, is bij Unibet of Bet365 casino beter af. De keuze hangt dus af van het speelgedrag, niet van de kwaliteit van de software.

OperatorLicentieSpelaanbodMin. stortingUitbetalingstijd
OneCasinoKsa (NL)2.000+€101-3 dagen
Toto casinoKsa (NL)1.500+€101-2 dagen
Unibet casinoKsa (NL)2.500+€101-2 dagen
Holland CasinoKsa (NL)1.200+€101-3 dagen
Jacks.nl casinoKsa (NL)1.800+€101-3 dagen
Kansino casinoKsa (NL)1.400+€101-2 dagen

Hoe Werkt Het Spelaanbod van One Casino in de Praktijk?

De catalogus is opgebouwd uit drie blokken: gokkasten, tafelspellen en live casino. Gokkasten vormen met ongeveer 1.600 titels het grootste deel. Daaronder vallen klassiekers van NetEnt en Microgaming, moderne Megaways-slots van Pragmatic Play en Hacksaw Gaming, en een groeiende groep crash-games die vooral populair zijn bij spelers onder 30.

Tafelspellen zijn er in beperktere mate: ongeveer 120 varianten van blackjack, roulette en baccarat. Wie gewend is aan de 400+ tafelspellen van 888 Casino of LeoVegas casino, merkt dat verschil. Voor de gemiddelde Nederlandse speler is het aanbod echter ruim voldoende, zeker omdat de meeste varianten van Evolution en Playtech afkomstig zijn.

Het live casino telt circa 180 tafels, verdeeld over roulette, blackjack, baccarat en game shows. Live Lightning Roulette, Crazy Time en Monopoly Live zijn aanwezig. Dat zijn dezelfde titels die bij BetMGM casino en ComeOn casino draaien, wat logisch is: de live-infrastructuur komt vrijwel overal van dezelfde twee leveranciers.

Welke Spellen Hebben de Hoogste RTP bij One Casino?

De hoogste RTP-waarden zitten bij de tafelspellen. Blackjack-varianten halen doorgaans 99,5% tot 99,6%, Frans roulette zit rond 97,3%, en baccarat schommelt tussen 98,9% en 99,0%. Bij gokkasten ligt de bandbreedte veel breder: van 94,0% tot 96,5%. Een handvol titels, zoals Blood Suckers van NetEnt, haalt zelfs 98,0%.

Dat verschil van 2 tot 3 procentpunt lijkt klein, maar telt op. Wie 10.000 euro inzet op een slot met 94,0% RTP verliest gemiddeld 600 euro; bij 96,5% is dat 350 euro. De huisvoordeel-verschuiving is dus meetbaar. Spelers die op lange termijn spelen, doen er goed aan de RTP per titel te controleren voordat ze inzetten.

SpeltypeTypische RTPHuisvoordeelVarianten bij One
Blackjack99,5%0,5%35+
Baccarat98,9%1,1%20+
Frans roulette97,3%2,7%25+
Europese roulette97,3%2,7%30+
Gokkasten (gem.)95,5%4,5%1.600
Live game shows96,0%4,0%15+

Hoe Snel Keert One Casino Winsten Uit?

De gemiddelde uitbetalingstijd ligt tussen de 1 en 3 werkdagen. iDEAL-opnames worden doorgaans binnen 24 uur verwerkt; bankoverschrijvingen duren 1 tot 3 dagen. Dat is vergelijkbaar met Toto casino en Holland Casino, maar trager dan dezelfde-dag-uitbetalingen die sommige internationale merken bieden. Onder de Ksa-vergunning is directe uitbetaling binnen enkele uren zeldzaam.

Er geldt een minimale opname van 10 euro en een maximale opname van 50.000 euro per maand. Dat laatste plafond is een Ksa-verplichting, geen keuze van de operator. Wie grotere bedragen wil opnemen, moet dat in tranches doen of contact opnemen met de klantenservice voor een uitzondering. Verificatie via iDIN is verplicht voordat de eerste opname plaatsvindt.

Wat Zijn de Voorwaarden en Kosten bij One Casino?

De kostenstructuur is eenvoudig: geen stortingskosten, geen opnamekosten, geen maandelijkse abonnementskosten. De operator verdient aan het huisvoordeel op de spellen, niet aan transactiekosten. Dat is de standaard onder Ksa-vergunninghouders en geldt net zo goed voor BetCity casino, Bingoal casino en Fair Play casino.

Bonusvoorwaarden zijn strenger dan bij offshore-merken. Onder de Nederlandse regelgeving is een stortingsbonus met hoge inzetvereisten niet toegestaan. OneCasino werkt daarom met gratis spins en een beperkt welkomstpakket. De inzetvereiste ligt doorgaans op 20x tot 30x het bonusbedrag, tegen 40x tot 60x bij merken als Roobet casino of Lucky Block casino die buiten de Nederlandse markt opereren.

Dat lijkt nadelig, maar is het niet. Een bonus met 30x inzetvereiste en een looptijd van 30 dagen is realistischer dan een bonus met 50x inzetvereiste en 7 dagen. De effectieve waarde van de bonus is bij de Nederlandse aanbieders vaak hoger, ook al is het nominale bedrag lager.

Welke Betaalmethoden Accepteert One Casino?

De operator accepteert iDEAL, creditcard (Visa en Mastercard), bankoverschrijving, PayPal en Trustly. iDEAL is met afstand de meest gebruikte methode in Nederland en wordt door vrijwel elke legale aanbieder ondersteund, van Kansino casino tot Betnation casino. De minimale storting is 10 euro; de maximale storting per transactie is 5.000 euro.

Stortingslimieten zijn wettelijk verplicht. Spelers onder 24 jaar mogen maximaal 700 euro per maand storten. Spelers vanaf 24 jaar mogen datzelfde bedrag zonder verdere toets, maar kunnen na een formele inkomenscheck een hogere limiet aanvragen. Die limiet geldt per aanbieder, niet overkoepelend. Een speler kan dus bij meerdere Ksa-vergunninghouders aparte limieten hebben, al ziet de Ksa dat wel.

Hoe Werkt Verificatie en Registratie bij One Casino?

Registratie duurt gemiddeld 5 tot 10 minuten. De speler vult persoonsgegevens in, koppelt een bankrekening via iDIN, en wordt automatisch gecontroleerd tegen CRUKS. Wie in dat register staat, kan de registratie niet afronden. Wie er niet in staat, krijgt direct toegang tot het spelersaccount.

Verificatie is eenmalig. Zodra het account is geverifieerd via iDIN, is dat geldig voor alle toekomstige opnames. Bij verdachte transacties kan de operator om aanvullende documenten vragen, maar dat gebeurt zelden bij spelers die via iDEAL storten. De Ksa eist dat verificatie plaatsvindt vóór de eerste uitbetaling, niet vóór de eerste storting.

Is One Casino Betrouwbaar en Veilig Voor Nederlandse Spelers?

De operator valt onder dezelfde verplichtingen als elke andere Ksa-vergunninghouder. Dat betekent: CRUKS-koppeling, verplichte limieten, verplichte leeftijdscontrole, en toezicht op de RNG (random number generator) door onafhankelijke testlaboratoria. De spellen worden gecontroleerd door bureaus zoals eCOGRA en GLI, die de uitkomsten periodiek verifiëren.

De klantenservice is bereikbaar via livechat, e-mail en telefoon. De gemiddelde reactietijd op livechat ligt rond de 2 minuten, wat sneller is dan de 5 tot 10 minuten die bij sommige concurrenten gebruikelijk zijn. Telefonische bereikbaarheid is beperkt tot kantooruren; livechat is 24/7 beschikbaar.

Er is geen geschiedenis van boetes van de Ksa tegen OneCasino. Dat is geen garantie voor de toekomst, maar wel een signaal dat de operator zijn verplichtingen tot nu toe naleeft. Merken als Bet365 casino en Unibet casino hebben internationaal wel boetes gekregen, zij het in andere rechtsgebieden en om andere redenen.

Welke Maatregelen Tegen Problematisch Speelgedrag Hanteert One Casino?

De operator biedt drie instrumenten: stortingslimieten, sessielimieten en zelfuitsluiting. Stortingslimieten kunnen dagelijks, wekelijks of maandelijks worden ingesteld. Sessielimieten bepalen hoe lang een speler achter elkaar mag spelen, met een maximum dat de operator zelf hanteert. Zelfuitsluiting kan tijdelijk (24 uur tot 6 maanden) of permanent via CRUKS.

Daarnaast monitort de operator speelgedrag. Bij patronen die op risico wijzen, zoals stijgende inzetten na verlies of nachtelijk spelen, kan de operator een verplichte pauze opleggen. Dat is geen vrijwillige keuze: de Ksa eist dat aanbieders interveniëren bij signalen van problematisch gedrag. Wie een interventie negeert, kan worden uitgesloten.

Hoe Meld Je Je Aan bij CRUKS en Wat Zijn de Gevolgen?

CRUKS is het Centraal Register Uitsluiting Kansspelen. Aanmelden kan via cruks.nl, telefonisch via 0800-0205, of via een van de legale aanbieders. Zodra een speler in CRUKS staat, blokkeert elke Ksa-vergunninghouder de toegang. Dat geldt voor OneCasino, Toto, Unibet, Holland Casino en alle andere legale aanbieders in Nederland.

De uitsluiting geldt minimaal 6 maanden. Na die periode kan de speler zich afmelden, maar de heropening is niet automatisch: er volgt een bedenktijd van 7 dagen voordat het account weer actief wordt. Tijdens de uitsluiting mag de operator geen reclame sturen en geen account heropenen, ook niet op verzoek van de speler zelf.

Veelgestelde Vragen Over One Casino

Is One Casino legaal in Nederland?

Ja. OneCasino beschikt over een vergunning van de Kansspelautoriteit onder de Wet kansspelen op afstand. De operator is gekoppeld aan CRUKS, hanteert de wettelijke stortingslimieten en valt onder het toezicht van de Ksa. Spelers die bij OneCasino spelen, doen dat binnen het legale Nederlandse kader, met dezelfde bescherming als bij Toto casino of Unibet casino.

Hoe hoog is de minimale storting bij One Casino?

De minimale storting is 10 euro. Dat geldt voor iDEAL, creditcard, PayPal en bankoverschrijving. De maximale storting per transactie is 5.000 euro. Daarnaast geldt de wettelijke maandlimiet van 700 euro voor spelers onder 24 jaar en voor spelers vanaf 24 jaar zonder inkomensverklaring.

Hoe lang duurt een uitbetaling bij One Casino?

iDEAL-opnames worden doorgaans binnen 24 uur verwerkt. Bankoverschrijvingen duren 1 tot 3 werkdagen. De minimale opname is 10 euro, het maandplafond ligt op 50.000 euro. Verificatie via iDIN is verplicht voordat de eerste opname plaatsvindt, wat de doorlooptijd bij een nieuwe speler met ongeveer een dag verlengt.

Welke spellen kan ik bij One Casino spelen?

Het aanbod bestaat uit meer dan 2.000 titels: circa 1.600 gokkasten, 120 tafelspellen en 180 live casino-tafels. Providers zijn onder meer NetEnt, Microgaming, Pragmatic Play, Hacksaw Gaming, Evolution en Playtech. Er zijn geen sportweddenschappen, geen poker en geen bingo beschikbaar op het platform.

Hoe meld ik me aan bij CRUKS?

Aanmelden kan via cruks.nl of telefonisch via 0800-0205. Na aanmelding blokkeert elke Ksa-vergunninghouder de toegang, waaronder OneCasino. De uitsluiting duurt minimaal 6 maanden. Afmelden is mogelijk na die periode, maar pas na een bedenktijd van 7 dagen wordt het account weer actief.

Wat is het verschil tussen One Casino en offshore-aanbieders?

Offshore-aanbieders zoals Roobet casino of Lucky Block casino opereren onder een buitenlandse licentie, vaak Curaçao of Anjouan. Zij vallen niet onder de Ksa, zijn niet gekoppeld aan CRUKS en bieden geen Nederlandse spelersbescherming. OneCasino valt wel onder de Ksa, wat betekent: CRUKS-koppeling, wettelijke limieten en toezicht op de RNG.

Heeft One Casino een welkomstbonus?

Ja, maar beperkt. Onder de Nederlandse regelgeving is een agressieve stortingsbonus niet toegestaan. OneCasino werkt met gratis spins en een bescheiden welkomstpakket. De inzetvereiste ligt op 20x tot 30x het bonusbedrag, met een looptijd van 30 dagen. Dat is gunstiger dan de 40x tot 60x die offshore-merken hanteren.

Verantwoord Spelen: Leeftijd, Hulp en Zelfuitsluiting

De wettelijke minimumleeftijd voor kansspelen in Nederland is 18 jaar. De Ksa handhaaft dat streng: aanbieders moeten leeftijd verifiëren via iDIN of een vergelijkbare methode voordat een account wordt geactiveerd. Wie jonger is dan 18, kan niet spelen bij OneCasino of bij welke andere legale aanbieder dan ook.

Wie hulp zoekt bij problematisch speelgedrag kan terecht bij Loket Kansspel, bereikbaar via 0800-0205 en via loketkansspel.nl. De hulplijn is gratis en anoniem. Loket Kansspel biedt ook online zelfhulp, gespreksgroepen en doorverwijzing naar verslavingszorg. De dienst is onderdeel van het Nederlandse zorgstelsel en wordt gefinancierd door het ministerie van Justitie en Veiligheid.

Zelfuitsluiting verloopt via CRUKS. Aanmelden kan telefonisch, online of via een legale aanbieder. De uitsluiting geldt minimaal 6 maanden en blokkeert de toegang tot alle Ksa-vergunninghouders. Wie zich wil afmelden, moet een bedenktijd van 7 dagen in acht nemen voordat het account weer actief wordt. Tijdens de uitsluiting mag geen enkele aanbieder contact opnemen met de speler.

OneCasino biedt daarnaast eigen limietinstrumenten: dagelijkse, wekelijkse en maandelijkse stortingslimieten, sessielimieten en een time-out van 24 uur tot 6 maanden. Die limieten kunnen worden verlaagd op elk moment, maar niet verhoogd zonder een wachttijd van 7 dagen. Dat is een wettelijke eis, geen keuze van de operator.

De combinatie van Ksa-toezicht, CRUKS-koppeling en verplichte limieten maakt OneCasino tot een van de veiligere opties op de Nederlandse markt. Wie een casino zoekt zonder die bescherming, kan bij offshore-merken terecht, maar levert dan de Nederlandse spelersbescherming in. Voor de meeste spelers is dat een slechte ruil.

Na afweging van spelaanbod, uitbetalingstijd, RTP-waarden en licentie-status komt OneCasino uit als een solide keuze voor spelers die een legaal, overzichtelijk platform zoeken zonder de ruis van sportweddenschappen eromheen. Wie vooral een breed tafelspelaanbod of een gecombineerd sport-en-casino-account wil, kan beter kijken bij Unibet casino of Bet365 casino. Voor de pure gokkast- en live casino-speler is OneCasino in 2026 een van de sterkere legale opties in Nederland.